Balss Aprūpes Centrs
• Jaunumi
 


balss Otrdiena, 19. jūlijā
MIKROLARINGEĀLA (BALSENES) OPERĀCIJA


 
balss 2008

Informācija pacientiem, kuriem paredzēta balsenes operācija

Veidojumu ablācija (noņemšana) no balss saitēm notiek mikroskopa kontrolē vispārējā anestēzijā intubācijas narkozē. Pacients šo operāciju nejūt, jo ir iemidzināts. Operācija notiek caur laringoskopu bez ārējiem griezieniem. Operācijas lauks tiek palielināts ar mikroskopa palīdzību. Tas ir svarīgi, jo pat 1mm gļotādas defekts var ietekmēt balss kvalitāti. Pēc operācijas brūce balss saites gļotādā dzīst individuāli. Parasti šajā vietā uzaug jauna elastīga gļotāda, bet atsevišķos gadījumos, īpaši, ja pacients neievēro klusuma režīmu pēc operācijas, gļotāda var sabiezēt un atkal izveidot pacēlumu.
Operācijas datumu saskaņo pacients kopā ar ķirurgu.

Pirms operācijas ambulatori jāveic analīzes (derīgas 14 dienas pirms operācijas):
1. pilna asins analīze
2. asins bioķīmiska analīze
3. koagulogramma
4. asins grupa, Rh faktors
5. urīna analīze
6. Rtg plaušam (derīgs 1 gadu)
7. EKG
Parasti šīs analīzes izvērtē anesteziologs slimnīcas poliklīnikā 14 dienu laikā pirms operācijas (VSIA P.Stradiņa KUS 38. korpuss no plkst. 9.00-13.00).
Jāiestājas slimnīcā operācijas dienā plkst.8.00 vai iepriekšējā dienā ap plkst. 17.00. Ja pacients nav pilngadīgs, nepieciešama vecāku piekrišana operācijai, kas apliecināta ar parakstu slimības vēsturē.
Operācijas dienā nedrīkst ēst un dzert. Iepriekšējā dienā var ēst vieglas vakariņas.
Operācija ilgums ir apmēram pusstunda . Pacients no stacionāra tiek izrakstīts nākamajā dienā . Parasti pēc operācijas rekomendē 3 dienas klusuma režīmu un 10 dienas ierobežot runāšanu. Intensīva čukstēšana arī var negatīvi ietekmēt balsi, ja to dara nepareizi. Pareizi būtu runāt vai čukstēt uz „izelpas”, jo tad balss saites „masējas” viena gar otru , nevis beržas. Par operācijas nepieciešamību lemj ķirurgs, izvērtējot tā lielumu un struktūru. Nereti gļotādas sabiezējums ir tik neliels, ka to nav vērts operēt. Šajos gadījumos var izvēlēties konservatīvu terapiju – fizioprocedūras balsenei. Savukārt , ja veidojumā ir fibrozi audi, kas nepakļaujas fizioprocedūru terapijai, veidojums ir samērā liels un balss kvalitāte ir neapmierinoša, vairāk domājam par operāciju . Ja veidojuma gļotāda ir nelīdzena un ir aizdomas par onkoloģisku saslimšanu (vēzi), tiek veikta kompjūtertomogrāfija balsenei un pēc veidojuma ablācijas (noņemšanas) tas tiek nosūtīts histoloģiskai izmeklēšanai (audu izpēte zem mikroskopa), kas apstiprina diagnozi. Pēc operācijas periodā , lai uzlabotu balss kvalitāti var apmeklēt fonopēda nodarbības – ar balss vingrinājumu palīdzību tiek uzlabota balss kvalitāte (37.korpusā t.67069483).

Lai veicas! Dr. Dins Sumerags t.26555511



©2024 "Balss Aprūpes Centrs". Izstrādāts: RDX