Balss Aprūpes Centrs
• Jaunumi
 


Trešdiena, 31. augustā
Izskanējusi otrā radošā vokaloģijas nometne „Balss 2005”


 

Ar krāšņu koncertu Krimuldas pilī izskanējusi otrā radošā vokaloģijas nometne „Balss 2005”. Tā patiesi ir izskanējusi, jo laikā no 10. līdz 13. augustam Krimuldas pili visas dienas garumā apvija visdažādākās balsis. Ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu nometni rīkoja valsts aģentūra „Tautas mākslas centrs” (atbildīgā par projektu Mārīte Puriņa) sadarbībā ar SIA „Balss aprūpes centrs” (direktors dr. Dins Sumerags), un SIA „Rehabilitācijas centrs „ Krimulda ”” (valdes priekšsēdētāja Dace Vanaga).

Nometnē piedalījās jaunie dziedātāji, vokālo ansambļu vadītāji, kordiriģenti, mūzikas skolotāji un cilvēki, kurus interesē vokālā māksla. Notika teorētiskās nodarbības lekciju veidā, kā arī praktiskās nodarbības. Ikvienam interesentam bija iespēja iepazīties ar izcilu dziedātāju domām, kā arī saņemt praktisku konsultāciju un atbildes uz jautājumiem, kas nodarbina prātu.

Šogad meistarklases vadīja tādi izcili vokālās mākslas meistari kā Kārlis Zariņš, Sergejs Marinovs, Natālija Kozlova, kā arī džeza dziedātāja Inga Bērziņa. Kustību terapijas nodarbība norisinājās horeogrāfijas speciālistes Sarmītes Mončakas vadībā. Savā pieredzē, saistītā ar skatuves runu, dalījās Jānis Markovs, bet par jaunumiem skaņu ierakstu studijā pastāstīja skaņu inženieris un vijolnieks Vitālijs Medjaņiks. Kursanti tika iepazīstināti ar kordiriģentu pieredzi, interpretējot dažādus mūzikas stilus. Savukārt, ar balss un tās skanējuma medicīniskiem aspektiem mūs iepazīstināja foniatrs dr. Dins Sumerags. Darbs vokālo ansambļu meistarklasēs norisinājās Guntara Prāņa, Normunda Ķirša, Antras Dreģes un Dainas Libaueres vadībā, kur katra meistarklase tika veltīta noteiktam mūzikas laikmetam un stilam.

Vokaloģijas nometnes vaiņagojums bija jaukais noslēguma koncerts Krimulda s pilī 13. augustā. Tā bija solistu- vokālistu parāde, kur līdzās jaunajiem dziedātājiem savu vokālo mākslu rādīja izcilais mūsu operas solists Samsons Izjumovs, kā arī profesionālā džeza dziedātāja Inga Bērziņa, savu muzikālo līdzgaitnieku Madara Kalniņa un Andra Gruntes pavadībā. Mūs iepriecināja nometnes dalībnieces, vokālās pedagoģes Ilona s Maļeckas ļoti muzikālais sniegums. Varējām iepazīties arī ar jaunajiem solistiem- nometnes dalībniekiem (Ieva Dreimane, Aija Rozentāla ), kā arī Mūzikas akadēmijas studentiem (Imants Erdmans, Elīna Volkmane, Andris Kanniņš), koncertmeistars Gunārs Stade. Koncerta noslēgumā iepazinām mūsu ansambļu meistarklašu veikumu. Klausījāmies senās mūzikas, romantiskā laikmeta, XX gadsimta mūzikas un džeza vokālo ansambļu sagatavotos skaņdarbus.

Četras burvīgas un bagātīgas dienas ir izskanējušas Krimulda s pilī. Visi mājās atgriezāmies idejām un zināšanām bagātāki. Ceram, pēc gada atkal tikties nometnē „Balss 2006”.

Bildes no pasākuma.

©2023 "Balss Aprūpes Centrs". Izstrādāts: RDX